А Р Х І В
Введіть підзаголовок тут

Переможцями конкурсу 

2017 року стали:

1. Блажко Костянтин Миколайович, Кіровоградська область, воїн ЗСУ, місце служби - Авдіївка

2. Дальченко Анна Миколаївна, м. Харків

3. Іващенко Віталій Вадимович, м.Київ

4. Демиденко Валерій Григорович, Одеська область

5. Осока Людмила Романівнам. Київ

6. Грушецька Ніна Олександрівна, м. Київ

7. Гончаренко Олег Миколайович, м. Мелітополь

8. Дінець Павло Петрович, м. Дніпро

9. Дінець Петро Семенович, м. Дніпро

10. Водяний Сергій Михайлович, Черкаська область

11. Корнєва Світлана Миколаївна, Дніпропетровська область

12. Терещенко Андрій Сергійович, м. Черкаси, загинув під час бою в новому терміналі Донецького аеропорту 2 грудня 2014 року

13. Малахова Тетяна, Харківська область

14. Володимир Тимчук, м. Львів

15. Олександр Олексійович Медко, м.Запоріжжя


                                                                 Творчий вечір

учасників поетичного конкурсу воїнів АТО і волонтерів «Свою Україну любіть», як і планувалося, відбувся 7 жовтня 2017 р. в Будинку літераторів Національної спілки письменників України в м. Києві. Це була надзвичайно щемлива, зворушлива зустріч. Відкрила вечір президент Фонду Т.Г. Шевченка, письменниця Людмила Красицька, вів вечір відомий поет Петро Засенко, лауреат багатьох літературних премій. Усіх присутніх привітав Голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський, подарував переможцям конкурсу книги від Спілки, наголосивши, яку важливу роль у духовному житті України відіграє творчість Тараса Шевченка і яку важливу роботу проводить Фонд Т.Г.Шевченка, очолюваний праонукою Кобзаря по сестрі Катерині. Увесь вечір горіла свіча пам'яті, якою було вшановано Андрія Терещенка (1991-2014), учасника Майдану, кіборга, який загинув у Донецькому аеропорту. Вірш бійця читала його сестричка Аня. Потім свої вірші читали воїни АТО та волонтери, розповідали про себе, про ті особливі ситуації в АТО, якими хотілося поділитися. Тут можна було почути, як починалося їхнє волонтерство і що було зроблено на цій ділянці, як волонтерство спонукало йти в ряди добровольців, бо була відчутна сильна потреба допомагати бійцям, уже будучи з ними пліч-о-пліч; це також були розповіді воїнів АТО, які представляють Збройні Сили України і то не лише рядові, а й офіцерський склад, аж до підполковника. Багато хто з учасників конкурсу показав свої книги з віршами, а наприклад, Олег Гончаренко познайомив зі своєю книгою «АТО. Моменти істини», що вмістила 100 фотографій з АТО і 100 віршів про них. Сказав, що спочатку ці вірші і фото жили й демонструвалися у фото-поетичних колажах, експонувалися виставками по Україні. До речі, вони й тут були представлені. Вечір супроводжувався прекрасним виконанням Державного гімну України, пісень про Україну кобзарем Віталієм Морозом, ведучим нічної варти Майдану і волонтером. У виступах воїнів АТО і волонтерів відчувався біль за Україну, що досі триває війна і що влада і не все суспільство перейнялося й зрозуміло, яке велике горе прийшло з цією війною в Україну. Один небайдужий, а десять байдужих. Коли буде навпаки - десять небайдужих на одного байдужого, тоді переможемо, сказав Водяний Сергій, який почав свій шлях в АТО з волонтерства, а продовжив добровольцем у батальйоні «Айдар» у м. Щастя.

Зйомку документального фільму про творчий вечір вів відомий кінорежисер Олександр Муратов. Голова оргкомітету Тетяна Конончук у заключному слові закликала присутніх до участі в такому конкурсі наступного року, подякувала тим, хто долучився до роботи конкурсу своєю працею чи матеріальною підтримкою: виконавчий директор конкурсу Олексій Бабаркін, депутат Київради Віталій Росляков. Це також родини Козирської Валентини, Марущак Наталі, Макушенко Валентини, навчально-виховний комплекс «Лідер» із м. Сміла Черкаської області, навчально-виховний комплекс с. Погибляк Лисянського району Черкаської області. Їм на вечорі також було надано слово.

  • Прем'єра фільму
  • 24 лютого 2018 р., в суботу, об 11 годині в Центральному Будинку офіцерів Збройних Сил України відбувся прем'єрний показ документального фільму "Свою Україну любіть", який було знято під керівництвом відомого режисера Олександра Муратова (керівник проекту). Основою фільму став творчий вечір учасників поетичного конкурсу воїнів АТО і волонтерів, який відбувся 7 жовтня 2017 р. в Будинку літераторів НСПУ. На перегляді фільму було понад 350 курсантів різних військових інститутів Києва. Вели вечір президент Фонду Т.Г. Шевченка, письменниця Людмила Красицька та заступник президента Фонду, літературознавець Тетяна Конончук. Після перегляду фільму виступили поет-шістдесятник , член Фонду Т.Г.Шевченка, голова журі конкурсу Петро Засенко, учасник конкурсу, офіцер Збройних Сил України, підполковник Володимир Тимчук. Відкрив прем'єрний показ і завершив цю хвилюючу події відомий кобзар, член Фонду Т.Г.Шевченка, волонтер, і ведучий нічної варти Майдану Віталій Мороз. Його чудове виконання українських патріотичних пісень звучало також і в фільмі.