СВОЮ УКРАЇНУ ЛЮБІТЬ                                  конкурс патріотичної поезії та прози серед                    військових, воїнів АТО і волонтерів до Дня                                       Незалежності України                        А Р Х І В

Переможцями конкурсу 

2017 року стали:

    1. Блажко Костянтин Миколайович, Кіровоградська область, воїн ЗСУ, місце служби - Авдіївка

    2. Дальченко Анна Миколаївна, м. Харків

    3. Іващенко Віталій Вадимович, м.Київ

    4. Демиденко Валерій Григорович, Одеська область

    5. Осока Людмила Романівнам. Київ

    6. Грушецька Ніна Олександрівна, м. Київ

    7. Гончаренко Олег Миколайович, м. Мелітополь

    8. Дінець Павло Петрович, м. Дніпро

    9. Дінець Петро Семенович, м. Дніпро

  10. Водяний Сергій Михайлович, Черкаська область

  11. Корнєва Світлана Миколаївна, Дніпропетровська область

  12. Терещенко Андрій Сергійович, м. Черкаси, загинув під час бою в новому терміналі Донецького аеропорту 2 грудня 2014 року

  13. Малахова Тетяна, Харківська область

  14. Володимир Тимчук, м. Львів

  15. Олександр Олексійович Медко, м.Запоріжжя


                                                                 Творчий вечір

учасників поетичного конкурсу воїнів АТО і волонтерів «Свою Україну любіть», як і планувалося, відбувся 7 жовтня 2017 р. в Будинку літераторів Національної спілки письменників України в м. Києві. Це була надзвичайно щемлива, зворушлива зустріч. Відкрила вечір президент Фонду Т.Г. Шевченка, письменниця Людмила Красицька, вів вечір відомий поет Петро Засенко, лауреат багатьох літературних премій. Усіх присутніх привітав Голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський, подарував переможцям конкурсу книги від Спілки, наголосивши, яку важливу роль у духовному житті України відіграє творчість Тараса Шевченка і яку важливу роботу проводить Фонд Т.Г.Шевченка, очолюваний праонукою Кобзаря по сестрі Катерині. Увесь вечір горіла свіча пам'яті, якою було вшановано Андрія Терещенка (1991-2014), учасника Майдану, кіборга, який загинув у Донецькому аеропорту. Вірш бійця читала його сестричка Аня. Потім свої вірші читали воїни АТО та волонтери, розповідали про себе, про ті особливі ситуації в АТО, якими хотілося поділитися. Тут можна було почути, як починалося їхнє волонтерство і що було зроблено на цій ділянці, як волонтерство спонукало йти в ряди добровольців, бо була відчутна сильна потреба допомагати бійцям, уже будучи з ними пліч-о-пліч; це також були розповіді воїнів АТО, які представляють Збройні Сили України і то не лише рядові, а й офіцерський склад, аж до підполковника. Багато хто з учасників конкурсу показав свої книги з віршами, а наприклад, Олег Гончаренко познайомив зі своєю книгою «АТО. Моменти істини», що вмістила 100 фотографій з АТО і 100 віршів про них. Сказав, що спочатку ці вірші і фото жили й демонструвалися у фото-поетичних колажах, експонувалися виставками по Україні. До речі, вони й тут були представлені. Вечір супроводжувався прекрасним виконанням Державного гімну України, пісень про Україну кобзарем Віталієм Морозом, ведучим нічної варти Майдану і волонтером. У виступах воїнів АТО і волонтерів відчувався біль за Україну, що досі триває війна і що влада і не все суспільство перейнялося й зрозуміло, яке велике горе прийшло з цією війною в Україну. Один небайдужий, а десять байдужих. Коли буде навпаки - десять небайдужих на одного байдужого, тоді переможемо, сказав Водяний Сергій, який почав свій шлях в АТО з волонтерства, а продовжив добровольцем у батальйоні «Айдар» у м. Щастя.

       Зйомку документального фільму про творчий вечір вів відомий кінорежисер Олександр Муратов. Голова оргкомітету Тетяна Конончук у заключному слові закликала присутніх до участі в такому конкурсі наступного року, подякувала тим, хто долучився до роботи конкурсу своєю працею чи матеріальною підтримкою: виконавчий директор конкурсу Олексій Бабаркін, депутат Київради Віталій Росляков. Це також родини Козирської Валентини, Марущак Наталі, Макушенко Валентини, навчально-виховний комплекс «Лідер» із м. Сміла Черкаської області, навчально-виховний комплекс с. Погибляк Лисянського району Черкаської області. Їм на вечорі також було надано слово.

 • Прем'єра фільму
 • 24 лютого 2018 р., в суботу, об 11 годині в Центральному Будинку офіцерів Збройних Сил України відбувся прем'єрний показ документального фільму "Свою Україну любіть", який було знято під керівництвом відомого режисера Олександра Муратова (керівник проекту). Основою фільму став творчий вечір учасників поетичного конкурсу воїнів АТО і волонтерів, який відбувся 7 жовтня 2017 р. в Будинку літераторів НСПУ. На перегляді фільму було понад 350 курсантів різних військових інститутів Києва. Вели вечір президент Фонду Т.Г. Шевченка, письменниця Людмила Красицька та заступник президента Фонду, літературознавець Тетяна Конончук. Після перегляду фільму виступили поет-шістдесятник , член Фонду Т.Г.Шевченка, голова журі конкурсу Петро Засенко, учасник конкурсу, офіцер Збройних Сил України, підполковник Володимир Тимчук. Відкрив прем'єрний показ і завершив цю хвилюючу події відомий кобзар, член Фонду Т.Г.Шевченка, волонтер, і ведучий нічної варти Майдану Віталій Мороз. Його чудове виконання українських патріотичних пісень звучало також і в фільмі. Оргкомітет поетичного конкурсу "Свою Україну любіть" сердечно вітає всіх учасників конкурсу зі святом Незалежності України! Щиро бажаємо щастя, здоров'я, усіх гараздів! Віримо у Вас, у нашу перемогу, в цілісність нашої великої прекрасної України, яку Ви так віддано захищаєте і яку ми маємо ще будувати та розбудовувати.

 • З ПРИЄМНІСТЮ ОГОЛОШУЄМО НАШИХ ПЕРЕМОЖЦІВ 2018 року:

  ВАСИЛЕНКО ДМИТРО, курсант Військової академії, м. Одеса

  СІВАЧЕНКО СЕРГІЙ, волонтер

  ТИМЧУК ВОЛОДИМИР, викладач Національної академії сухопутних військ, м.Львів

  СИДОРЕНКО ОЛЕГ, військовослужбовець

  ДНІПРОВСЬКА АНАСТАСІЯ, курсант Військової інституту, м. Київ

  ШВЕЦЬ АНДРІЙ, військовослужбовець, м. Київ

  ЗВЕРНЕННЯ ДО УЧАСНИКІВ ПОЕТИЧНОГО КОНКУРСУ:

          Шановні переможці, запрошуємо вас до участі у творчому вечорі, де ви зможете виступити зі своїми творами, розповісти про себе та свою військову службу. Ваші твори буде надруковано в наступному випуску "Захалявної книжки захисника України". Чекаємо на вас та на ваших близьких, рідних, друзів. Велике прохання сповістити про свою участь до 10.10 для розробки програми вечора.

       ЗАХІД ВІДБУДЕТЬСЯ 20 жовтня, в суботу, об 11.00, в Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України (м. Київ, вул. М. Грушевського, 30/1). ПРИСВЯЧЕНО ДНЮ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ.  

 • 20 жовтня, в суботу, от 11 годині, в Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України відбувся творчий вечір переможців поетичного конкурсу «СВОЮ УКРАЇНУ ЛЮБІТЬ» 2018 року, організований Всеукраїнським культурно-науковим фондом Т.Г. Шевченка та Національною спілкою письменників України. Цього року такий конкурс проходив удруге. За умовами конкурсу в ньому беруть участь учасники АТО, військовослужбовці та волонтери. В першій частині творчого вечора відбулася презентація «Захалявної книжки захисника України», яка була надрукована Фондом Т.Г.Шевченка за підсумками поетичного конкурсу «Свою Україну любіть» 2017 року. Відкрила вечір президент Фонду, письменниця Людмила Красицька, праправнука Тараса Шевченка по сестрі Катерині, прочитала свій вірш, присвячений АТО. Прозвучав Гімн України у виконанні Віталія Мороза - кобзаря, волонтера; весь зал, де були курсанти багатьох військових закладів Києва, конкурсанти, їхні родичі підтримали своїм співом виконавця. Виступили члени редколегії книжки - голова журі конкурсу, відомий поет-шістдесятник Петро Засенко; голова оргкомітету Фонду, літературознавець Тетяна Конончук; член журі, поет, прозаїк, перекладач Олександр Шугай. Петро Засенко та Олександр Шугай прочитали свої вірші. Переможцям минулорічного конкурсу було вручено «Захалявну книжку захисника України», в якій вони виступили авторами. Книжку склали 3 частини - 1) патріотичні вірші Тараса Шевченка, Василя Симоненка та Василя Стуса, 2) вірші переможців конкурсу 2017 р., 3) блок чистих аркушів, які мають служити як захалявна книжка для записування нових віршів, есеїв, вражень. До слова були запрошені Олег Гончаренко, Валерій Демиденко, Павло Донець - переможці 2017 р. Вони читали нові вірші, ділилися думками про останні події на Сході України, підкреслювали, що поетичне слово допомагає виживати в складних умовах російсько-української війни.
 • Для багатьох стало відкриттям побачити й почути вокально-інструментальний гурт «Незабуті», у складі якого Ігор Двигало - засновник гурту (гітара, вокал), Богдана Гайворонська (письменниця, вокал, джоломига, або подвійна сопілка) та Леонід Зінець (бас-гітара). Вони в своєму оригінальному аранжуванні виконали пісні «Перебендя» на слова Тараса Шевченка та «Як добре те, що смерті не боюсь я», і «Чотири на чотири» на слова Василя Стуса;
 • У другій частині творчого вечора виступили переможці конкурсу 2018 р., їм було вручено дипломи переможців конкурсу: Сидоренко Олег, начальник прес-служби 28 Окремого мобільного батальйону ( прибув прямо з фронту і після вечора відразу поїхав назад; йому було вручено для бійців пачку презентованих книг для воїнів АТО); Дніпровська Анастасія, курсант Військового інституту телекомунікацій, м. Київ; Сіваченко Сергій, волонтер, смт. Хорошів Житомирської обл.; Василенко Дмитро, курсант Військової академії, м. Одеса. Кожен переможець конкурсу 2018 р. читав вірші, говорив слово про свою діяльність в АТО, для АТО. Їм також було вручено «Захалявну книжку захисника України» та книги від Національної спілки письменників України.
 • Присутніх зворушило проникливе виконання бандуристом Віталієм Морозом пісні «Україно моя» на слова Олеся Бердника, яка звучала актуально, наче написана сьогодні, та пісня-гімн січових стрільців «Ой у лузі червона калина...». Голова оргкомітету Тетяна Конончук запросила присутніх долучатися до нового етапу конкурсу «Свою Україну любіть» 2019 р., який традиційно завершується в День незалежності України, 24 серпня. 
 •                                 ПЕРЕМОЖЦІ КОНКУРСУ 2019 РОКУ
 • Березюк Богдан - військовослужбовець

  Волощук Тетяна - військовослужбовець

  Казновецький Віктор - військовослужбовець

  Козицький Олександр - військовослужбовець

  Козловець Андрій - військовослужбовець

  Кошка Дмитро - військовослужбовець, лицар ордена Богдана Хмельницького

  Лаврик Володимир - військовослужбовець

  Притика Оксана - військовослужбовець

  Рубан Дмитро - військовослужбовець

  Совгира Анатолій - військовослужбовець

  Учасники конкурсу, нагороджені заохочувальними дипломами:

  Годованець Денис - військовослужбовець

  Дзюба Валентина - командир відділення в/ч А2171

  Діхтяренко Дмитро - військовослужбовець

  Думчикова Тетяна - курсант Харківського національного університета Повітряних Сил імені Івана Кожедуба

  Козак Надія - військовослужбовець

  Пилипенко Олена - волонтер

  Харпан-Коновалова Олександра - військовослужбовець


 •  ПІДСУМКИ КОНКУРСУ 2020 р.:

  ШАНОВНІ УЧАСНИКИ ЛІТЕРАТУРНОГО КОНКУРСУ «СВОЮ УКРАЇНУ ЛЮБІТЬ!»

  Фонд Тараса Шевченка та оргкомітет конкурсу сердечно вітають Вас із нашим спільним великим святом - Днем Незалежності України!

  На жаль, ціна нашої НЕЗАЛЕЖНОСТІ, на здобуття якої офіровано величезні жертви багатьма поколіннями українців, продовжує і дотепер а чи не щодень зростати... Отже, маємо боронити свою рідну, самим Богом послану нам землю, аби втрати наших найкращих, найдостойніших синів і дочок, їхній подвиг задля нашої свободи не були марні; маємо вірити у перемогу! Треба зазначити, що більшість учасників цього конкурсу також є учасниками військових дій на Сході нашої країни і їхні твори становлять, власне, літопис подій, очевидцями яких стали безпосередньо вони самі.

  Немає сумніву, що Ваша творчість дуже потрібна всім українцям, а особливо тим, хто перебуває на лінії зіткнення з ворогом. Ваше щире слово є підтримкою для наших воїнів у складних умовах цієї підступної війни.

  Оргкомітет сердечно дякує всім Вам за патріотичну громадянську позицію і зичить творчої наснаги та вдячних поціновувачів вашої творчості, адже Ви своїм Словом не лише підтримуєте дух наших військових, але й формуєте національну свідомість усього нашого суспільства.

  На жаль, при розгляді Ваших творів, навіть беручи до уваги, що автори не є професійними літераторами, а лише аматори, журі конкурсу визначило переможцями не всіх його учасників. Хочеться вірити, що інші учасники продовжать удосконалювати свою майстерність і обов'язково візьмуть участь у конкурсі наступного року й одержать заслужену перемогу! Наразі ж, їм буде з приємністю вручено оргкомітетом заохочувальні дипломи.

  Бажаємо всім учасникам конкурсу творчих успіхів, щастя, здоров'я і, що найважливіше, нашої спільної ПЕРЕМОГИ!

  ПЕРЕМОЖЦІ КОНКУРСУ 2020 року(нагороджуються дипломом переможця) :

  Бобик Ірина, стрілець-помічник 24 ОМБр

  Гаврилюк Максим, курсант Військового інституту телекомунікацій та інформації ім. Героїв Крут

  Гнатов Андрій, морський піхотинець

  Годунок Микола, працівник ЗСУ

  Дніпровська Анастасія, курсант Військового інституту

  Добровольська Марина, офіцер ЗСУ, учасник бойових дій

  Дяченко Анастасія, курсант Військового інституту телекомунікацій та інформації ім. Героїв Крут

  Калашніков Олег, молодший лейтенант 26 артбригади ім. генерал- хорунжого Романа Дашкевича

  Купчинський Андрій, офіцер ЗСУ, учасник бойових дій

  Марченко Богдан, командир відділення ХНУПС ім. Івана Кожедуба

  Покришка Володимир, старший солдат-стрілець

  Поліщук Володимир, старший солдат

  Сергійчук Тетяна, старший солдат

  Штагер Сергій, командир відділення десантно-штурмової бригади

  Учасники конкурсу, нагороджені заохочувальними дипломами:

  Блажчук Сергій, Глась Микола, Горобець Олександр, Губанова Тетяна, Дерев'янко Владислав, Макуха Богдан, Мітєва Наталія, Оберемок Дмитро, Пальчинська Валерія, Пряткін Максим, Суббота Микола, Щукін С.                          


 • З приємністю оголошуємо переможців конкурсу 2021 року:

  1. Білецький Юрій офіцер відділення призову Здолбунівського РТЦК та СП, брав участь у військових діях в зоні АТО та ООС.

  2. Бойко Анастасія, ХНУПС.

  3. Гаврилюк Максим, Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут.

  4. Галабурда Артур, військовослужбовець військової частини А0281 (Десантно-штурмові війська Збройних Сил України),старший солдат.

  5. Гнатов Андрій, військовослужбовець Морської піхоти України.

  6. Кайда Максим, військовий коледж сержантського складу ВІТІ.

  7. Калашніков Олег, прес-офіцер 26 артилерійської бригади.

  8. Кириченко Андрій, майор, учасник бойових дій на Сході.

  9. Коробка Анатолій, водій-санітар танкового батальйону 54 ОМБР.

  10. Крамар Петро, військова частина А1724, начальник групи сторожової охорони.

  11. Лаврик Володимир, майор, начальник відділення військового обліку та бронювання сержантів і солдатів запасу Липоводолинського РТЦК та СП.

  12. Новак Анастасія, 30 окрема механізована бригада ім. князя Костянтина Острозького.

  13. Полянський Валентин, матрос, військова частина А2802.

  14. Розквас Вікторія, командир 2 танкового взводу 3 танкової роти танкового батальйону військової частини А2808 (36 Окрема бригада морської піхоти імені контр - адмірала Михайла Білинського).

  15. Святенко Владислав, ВКСС ВІТІ.

  16. Стецюк Максим, ВКСС ВІТІ.

  17. Турова Ірина, старший сержант, бойовий медик військової частини А1828.

  18. Шафоростова Варвара, ВКСС ВІТІ.

  19. Шевцов Ренат, молодший лейтенант, командир розвідувального взводу розвідувальної роти 132го окремого розвідувального батальйону ДШВ ЗСУ.

  20. Шевчук Денис, ВКСС ВІТІ.

 Оргкомітет конкурсу: email: contest_poise_antiterror@ukr.net, 
Тел., Viber: +38-050-387-01-26, Тел., Viber, WhatsApp: +38-073-473-72-27 
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно!